Наразі багато українських жінок навчаються чомусь новому, чого раніше не робили. І саме творити своїми руками - це в нашій крові, в душі!

А коли знаходиш для себе те, що подобається, що гарно виходить, в чому буквально “розчиняєшся” під час роботи - це дорогого коштує! Спочатку - це просто хобі, а коли ти без цього вже не можеш і тебе переповнюють ідеї - це вже і частина твого життя, і, навіть, робота.

 

Саме так і було у мене, коли я тільки побачила перші прикраси в техніці фріволіте. Вони змінили все моє життя! Але навчання було дуже довгим, бо на просторах інтернету років 15-17 тому ще майже неможливо було знайти ні хоч якихось схем, ні початкових навичок або майстер-класів.

Але - хто хоче, той завжди знайде! Я знайшла, навчилася і закохалася в це мистецтво назавжди!

Моє хобі плавно переросло в роботу і тепер приносить мені прибуток і неабияке задоволення.

Вже більше 5 років проводжу навчання і сама. Даю як очні майстер-класи з фріволіте, так і створюю майстер-класи в електронному вигляді, в тому числі на складні прикраси в техніці обʼємного плетіння - мультифріволіте.

 

Виходячи зі свого життєвого досвіду, якщо Ви цим ще жодного разу не займалися, я рекомендую навчитися початковим навичкам фріволіте на очних майстер-класах. Коли поряд майстер покаже Вам що і як треба робити. Адже в цій старовинній техніці навіть натяжка нитки під час плетіння грає ключову роль! Потягнув не туди - можна або розпускати (що дуже складно і довго!), або обрізати і плести заново… Деякі учениці не могли сплести перший вузлик і за півгодини… А у деяких - все йшло “як по маслу”, і вони розуміли, що хочуть і далі навчатися всім складним елементам.

 

Техніка фріволіте - це вузол Жозефіна, який складається з двох частин.

До елементів плетіння відносяться кільце, дуга та піко. Все!!!

За допомогою цих елементів і створюється безліч ажурних, мереживних прикрас.

 

На майстер-класах початкового рівня Ви навчитеся плести кільце і дугу, поєднувати їх між собою за допомогою піко, робити ажурні декоративні піко, ховати початкову нитку та нитку після завершення роботи, правильно читати схеми для виробів фріволіте, розраховувати кількість човників, необхідних для плетіння і кількість бісеру на нитку для кожного човника окремо.

Далі можна вчитися далі більш складним прийомам. Наприклад, вплетіння намистин (а не їх вшивання потім, що потребує додаткових ниток, вузликів і веде до неохайності виробу…), кріплень для браслетів, кольє та сережок, створення двошарових малюнків та не дуже складних прикрас в техніці мультифріволіте, робити кільце в кільці, ланцюжки з кілець тощо…

А коли Ви точно будете впевнені, що хочете розвиватися і надалі, вчитися і вчитися чомусь новому - для Вас відкривається світ багатошарового обʼємного плетіння мультифріволіте. Воно передбачає необмежені можливості створення незвичайних мереживних прикрас!

 

Цьому можна вже навчатися і дистанційно - використовуючи майстер-класи в електронному вигляді. Звісно, якщо Ви впевнені у своїх здібностях на всі 100% і вмієте читати схеми плетіння. Виріб мультифріволіте - це доволі складна річ, і для опанування навичок роботи із схемою плетіння бажано взяти і 1-2 уроки у майстра особисто. До того ж поєднувати між собою декілька незрозумілих на початку елементів у витвір мистецтва - теж нелегка робота, коли з нею ще не стикався.

Якщо у Вас є бажання, наполегливість та посидючість, а головне - натхнення цим займатися - я із задоволенням відкрию цей чарівний світ фріволіте для Вас і навчу всьому, що вмію вже сама. У мене є багато і очних, і електронних майстер-класів, в тому числі по моїм авторським роботам.

Воні розраховані і на початківців, і на більш “продвинутих” майстринь.

Звертайтеся, запасайтеся бажанням та терпінням - і у Вас все вийде!